Корисні поради

Порода робочих коней

Латвійська упряжна

Латвійська упряжна являє собою багатопородну помісь, одержану схрещуванням місцевих кобил з жеребцями багатьох європейських напівкровних, упряжних і ваговозних порід. Основний вплив на її формування мали ганноверська і ольденбурзька породи. В ході створення латвійської породи застосовувався однорідний підбір при неспоріднених схрещуваннях. Лише незначна частина жеребців одержана з використанням інбридингу. Робота по виведенню латвійської запряжної породи проводилась на племфермах господарств Латвії і в радгоспі «Окте», укомплектованому високоякісним поголів’ям ольденбурзьких жеребців і кобил, яких ще до війни у великій кількості завозили в Латвію. Порода затверджена в 1952 р.

Стандарт породи

Коні латвійської породи мають гармонійну тілобудову, міцну конституцію, добре розвинені м’язи, високий зріст, костистість. З недоліків екстер’єру найчастіше зустрічаються груба голова, коротка шия, сирість кінцівок, шаблюватість.Масть переважно гніда і руда з великими плямами на голові і кінцівках.

Господарська характеристика

Для породи характерні універсальність робочих якостей, висока плодючість кобил, довговічність, спокійний норов. У породі є три типи: основний, важкий і полегшений. Переважна частина коней полегшеного типу і за екстер’єром наближається до напівкровних верхових порід. Це досягнуто схрещуванням з ганноверськими, тракененськими і чистокровними жеребцями.Порода має 11 ліній, найбільш розповсюджені лінії Спеконіса, Сіего, Ювела, Готенфірста, Гюнтера.Плідники латвійської запряжної породи цінуються як прекрасні поліпшувачі місцевого поголів’я.Багато коней використовуються в кінному спорті.

Бельгійська порода робочих коней ваговозів, фото

Фото, опис коня породи Бельгійський ваговоз, характеристика для домашнього розведення.

Представники породи бельгійська теплокровних робоча конячка ваговоз, є одними з найкрасивіших і незвичайних порід коней, які, безсумнівно, заслужили власне місце в історичних фактах про найбільш важких, сильних конях світу. Доведено, що дана порода безпосередньо володіє зв’язком з арденамі. Кілька століть тому такий різновид називали фландской. При будь-якому назві вихованці відомі тим, що зіграли значущу роль в виведення безлічі порід-ваговозів, наприклад, більш відомі з них: Шайр, суффольк-панчі, а також клейдесдалі. В сучасності вже рідко можна почути їх справжню назву, вихованців називають радше брабансон, через місцевості, де вони користуються великою популярністю в розведенні, на територіях Центральної Бельгії.

Минуло багато років, і ті селекціонери, які займалися удосконалення представленої різновиди тяжелоупряжной коні, використовуючи методи ретельних відборів і відтворювальних схрещувань, створили практично ідеальних вихованців. Шийна область компактна, плечі сильні, закінчення короткі, досить масивна конституція, рельєфний круп. Риси характеру також відрізняються миролюбністю, спокійною вдачею, саме тому коні ідеально підходять для поданих ним робіт на земляних ділянках. Сам процес спостереження за милими тваринами дивують і надихають. Часто їх використовую для візків, які займаються перевезенням пива. В упряжці важковаговики виглядають чудово.

Породи вважається досить-таки древній, тому сам факт того, що коні живуть до сих пір – велике досягнення. Відомо, що завжди з різних причин, деякі з порід починають потроху зникати, але, як бачимо бельгійські робітники ваговози представники, змогли пережити все і далі радують власників своїм існуванням. Великою популярністю в розведенні, тварини користуються на територіях Бельгії, також їх високо оцінюють в Регіонах Північної Америки. Особливо їх люблять через спокійного і м’якого характеру. Саме поєднання таких кінних гігантів і в той же час повне упокорення, здається неможливим.

В середньому, висота поголів’я загривок колебнется від 170 см до 175 см. Зовні помітна забарвлення вовняного покриву, переважно світлих помаранчевих відтінків, на закінченнях – чорні кольори, але також зустрічаються руді або тьмяні жовті тони. Як рідкість, бувають вихованці коричневої, або сірого забарвлення.

Розглянемо більш детально екстер’єрні характеристики породи бельгійських теплокровних робочих коней. Найбільш популярна серед ваговозів красива чала масть чорних насичених відтінків, але красиво виглядає і яскраво-помаранчева або ж гніда забарвлення. Крім цих палітр, народжуються представники тьмяних кремови
х квітів, світлих коричневих відтінків або ж просто сірі. Якщо основний колір вовняного покриву більш світлих тонів, але закінчення обов’язково темні, причому волоски на ногах досить довгі.

Головна частина середніх розмірів, подовжена, гармонійно виглядає з корпусом; лоб просторий і плоский; в профілі конячка кілька плоска; область Ганаш рельєфна і сильно виражена; вушка прямостоячі і маленькі; виразні очі, з пронизує ніжним поглядом; орбіти більш опуклі; губи пухкі, м’ясисті; ніздрі великі; шийна область недовга, але сильна і спочатку широка, схожа на форму літери «с»; спинна частина міцна, рельєфна і досить-таки довга.

Загривок знаходиться на низькому рівні, досить широка і потужна; лінія попереку короткуватою, широка, але стійка; спина трохи прогинається; добре розвинений круп, трохи закруглений і створює ефект подвійного, біля області хребта помітна гарна поставка; грудна клітка глибока, велика; черевна частина широка і опукла; ребра великі і округлені.

Закінчення відрізняються тим, що досить короткі, але широкі і мають сильну артикуляцією, також досить стійкі. Плечові ділянки рельєфні, сильні; п’ясті великі і потужні; масивні області скакальних суглобів, на яких добре помітний рівень згинання; рясні сухожилля і сухорлявий; середніх розмірів бабки, які володіють ідентичним покровом з путового суглобами і дужими чубчиками. Копита закруглені, прямі, на них розміщений акуратних ріг світлих кольорів.

Схожі статті